BUKIET DLA MAMY – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie ul. Długa 6, 32-641 Przeciszów tel. 33-8413-270

Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży z terenu Doliny Karpia

I. Celem konkursu jest:

1. Wdrażanie do wyrażania uczuć w formie plastycznej
  2. Pobudzanie wyobraźni oraz prezentacja talentów plastycznych
  3. Wzmacnianie więźi rodzinnych
  4. Kształtowanie wrażliwości estetycznej
  5. Zachęcanie do wykorzystania różnych technik i materiałów plastycznych

II. Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej oraz przedszkoli z terenu Doliny Karpia

2. Konkurs będzie odbywał się w czterech kategoriach wiekowych:

I kategoria – przedszkole

II kategoria – klasy I-III

III kategoria – klasy IV-VI

IV kategoria – klasy VII-VIII

3. Prace powinny być wykonane własnoręcznie dowolną techniką (np. rysunek, bibuła, haft) nawiązującej do tematu konkursu. Konkurs ma charakter otwarty i obejmuje wykonanie bukietów oraz kompozycji kwiatowych.

4. Każdy uczestnik zgłasza tylko jedną pracę.

5. Zgłoszone prace nie podlegają zwrotowi i stanowią własność Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie.

6. Uczestnicy są zobowiązani dostarczyć prace w formie zapisu cyfrowego (format skan) na adres: halina_czerwiec@interia.pl wpisując w tytule e-mail: „Bukiet dla mamy”, a w treści e-mail podając: imię i nazwisko, klasę oraz szkołę.

Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia w formie skanu!

Termin nadsyłania prac upływa 26.05.2020 roku

III. Kryteria oceniania

oryginalność, różnorodność technik i środków plastycznych, samodzielność wykonania

IV. Nagrody

• prace ocenione będą przez Jury powołane przez organizatora
  • w każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody za zajęcie miejsc od 1-3 oraz wyróżnienia.

V. Uwagi końcowe

• prace dostarczone po terminie nie będą brały udział w konkursie
  • wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu 33-8413-270

VI. Uczestnicy konkursu przenoszą nieodpłatnie na organizatorów swoje autorskie prawa majątkowe do artystycznych wykonań prac literackich, w celu wykorzystania ich przez organizatorów w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji:

a) utrwalanie (zapisu) we wszystkich możliwych formach jak fotografia, audio, video

b) zwielokrotnienia na wszystkich nośnikach dźwięku i obrazu

c) wprowadzenia do obrotu

d) wprowadzania do pamięci komputera oraz sieci internet

e) publicznego odtwarzania, wyświetlania

f) najmu dzierżawy

g) nadawania bezprzewodowego, przewodowego, satelitarnego oraz reemisji i retransmisji.

Jest to równoznaczne, że za wykorzystanie artystycznych wykonań i materiałów i wykonawcom nie przysługuje prawo do wynagrodzenia. Organizatorzy nie ponosi także kosztów mogących wynikać z prawa autorskiego.

VII. Organizatorzy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wykonywanie zdjęć i nagrań oraz ich rozpowszechnianie przez osoby trzecie będące uczestnikami wydarzenia.

Partnerem konkursu jest Wydawnictwo LITERATURA