ZWIASTUNY WIOSNY” w Galerii „Na skrzydłach” – podsumowanie konkursu plastycznego

Zaczyna się 22 marca, a kończy się 22 czerwca. Świat budzi się po zimowej drzemce, topnieje śnieg, ptaki powracają już z ciepłych krajów i budują gniazda. Na dworze robi się coraz cieplej, a dni są coraz dłuższe. Świat staje się piękny i kolorowy, przypomina zaczarowaną krainę. Całe piękno to wiosna. Wszystko to odzwierciedliło się w pracy naszych dzieci z terenu Gminy Przeciszów. 17 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Zwiastuny wiosny”, organizatorem którego była Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i pomysłowości oraz umiejętności twórczych. Odkrywanie i promowanie talentów plastycznych. W konkursie były wyróżnione 3 kategorie: przedszkole, kl. 1-III, kl. VI – VIII Różnorodność form i pomysłów dzieci związaną z tematyką wiosenną wzbudziła podziw jury oceniających prace.

Jury powołane przez organizatora oceniło walory plastyczne pracy (zgodność z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość i różnorodne techniki plastyczne). Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody otrzymują*

Grupa wiekowa: przedszkole

I miejsce: Tymon Ostafin

II miejsce: Natalia Kasperek

III miejsce: Aleksander i Mikołaj Frączek

wyróżnienie: Nikodem Bernaś, Sara Piegza

Grupa wiekowa: kl. I – III

I miejsce: Hanna Piegza, Bartosz Matla

II miejsce: Izabela Gliniak, Dominika Bulek

III miejsce: Karolina Cholewka

Grupa wiekowa: kl. VI – VIII

I miejsce: Anna Medyńska

II miejsce: Oliwia Mamoń

III miejsce: Olivia Kasior, Daria Majkut

Dyplomy za udział:

Julia Jałowiecka, Wiktoria Momot, Urszula Stolarczyk, Amelka Ryszka, Aleksandra Sałaciak, Natalia Błaż, Patrycja Żaczek, Jakub Kupiec, Julia Błaszczyk, Wiktoria Kiszczyk, Milena Bartuś, Julia Kasperek, Emilia Panek, Tatiana Całus, Andrzej Wędrzyk, Zuzanna Szymoniak, Milena Kościelnik, Martyna Kuwik, Milena Seratowicz, Hanna Mendyk, Barbara Gliniak, Antonina Kozak, Aleksandra Stachura, Wiktoria Buczek, Oliwia Ostafin, Daria Folga, Izabela Folga, Julia Drabczyk, Karol Malinkiewicz, Anna Strózik, Kacper Szalonek, Zuzanna Kasperek, Pauliny i Szymona Żyłka

* – nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla uczestników zostaną wręczone po wznowieniu działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie.