Koncert „Moonrise” w Domu Kultury w Przeciszowie

WYBITNY MULTIINSTRUMENTALISTA, KOMPOZYTOR I ZAŁOŻYCIEL ZESPOŁU „MOONRISE” – KAMIL KONIECZNIAK WRAZ Z ZESPOŁEM WYSTĄPIĄ W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE! TO JEDYNA TAKA GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW NEOPROGRESYWNEGO ROCKA!!!

9 GRUDNIA BĄDŹCIE Z NAMI I DOŚWIADCZCIE TEJ CUDOWNEJ, MUZYCZNEJ PODRÓŻY!!!

Widząc, jak wielką popularnością cieszą się wydarzenia z udziałem zespołów z nurtu rocka progresywnego, postanowiliśmy zaprosić do współpracy Kamila Konieczniaka – multiinstrumentalistę, a przede wszystkim twórcę i lidera zespołu MOONRISE.

Koncert odbędzie się w dniu 9.12.2023 roku o godzinie 19.00 w Domu Kultury w Przeciszowie.

BILETY! BILETY BILETY! – w cenie – 50 zł

• dostępne u Organizatora (Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, 32-641 Przeciszów, ul. Długa 6), rezerwacja* – tel. 33 8413-270 wew.21 lub e-mail: biblioteka@gbprzeciszow.pl.!!!
  • dostępne na stronie www.rockserwis.pl

Muzyka MOONRISE oscyluje wokół nostalgii a’la Porcupine Tree, połączonej z melodią i harmonią, znaną choćby z muzyki Camel i Marillion. Sam lider zresztą, przyznaje się do fascynacji tymi zespołami. Muzyka zespołu została dostrzeżona również poza granicami naszego kraju, szczególnie w Holandii, Danii, czy w Niemczech, gdzie grupa cieszy się ogromną popularnością i właśnie tam najczęściej można posłuchać jej muzyki na żywo. Dla Przeciszowa występ zespołu MOONRISE jest wielkim wyróżnieniem!!!

Początki MOONRISE sięgają 2008 r., kiedy to Kamil z pomocą przyjaciół nagrał płytę „The Lights of a Distant Bay”, która zaoferowała muzykę z pogranicza klimatycznego neo-progresywnego rocka, pełną melodyjnych partii gitary i syntezatorów, uzupełnionych niesamowitą linią wokalną. Kolejne dwie płyty, które pojawiły się w 2009 i 2012 r. stanowiły rozwinięcie i uzupełnienie brzmień z pierwszej produkcji. Najnowsza płyta „Travel Within” sięgnęła geniuszu! Te elektro-atmosferyczne zapachy wynurzające się z nowoczesnego nurtu neo-prog, w których czuć nutę klasycznego rocka, przyprawione zwiewną kompozycją i wzmocnione krystalicznym wokalem Marcina Staszka, przypominającym wielkich wokalistów lat osiemdziesiątych, zadowolą najbardziej wyrafinowanego smakosza muzyki rocka progresywnego. Lekkie dźwięki syntezatora, elektryzujące gitary i niesamowity wokal, pozwalają muzyce zachować płynność i lekkość. Ten atmosferyczny rock, zachowując ducha lat 80. i 90., zabiera słuchaczy w podróż jednocześnie oddychającą nowoczesnością i tchnącą zapachem tego, co klasyczne. Zabiera w podróż do Przeciszowa…

gru 08 2023