ANTONI KORYCIK W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE.

„W przelocie czasu – wyobraźni”, to tytuł wystawy Antoniego Korycika, którego prace artystyczne możemy podziwiać w Galerii „Na Skrzydłach” w Domu Kultury w Przeciszowie do połowy marca br.

Antoni Korycik jest mieszkańcem Chełmka oraz byłym pracownikiem nieistniejącej już fabryki obuwia PZPS „Chełmek”. Tam też należy szukać początków jego twórczej pasji. Inspiracje do pracy czerpie z najbliższego otoczenia. Tematem obrazów, rzeźb, czy metaloplastyk jest człowiek i otaczający go krajobraz.

Wernisaż, który odbył się 2 lutego br. zgromadził liczną publiczność z małopolski i śląska. Wiele ciepłych słów powiedzieli o Mistrzu jego znajomi artyści oraz Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski. Bez wątpienia ta barwna postać zaprezentowała uczestnikom wernisażu prace artystyczne, które zaskakują swoją formą. Ich tematem są bliskie sercu malarza miejsca, a także ludzie, a niezwykłość obrazów podkreślają ich nasycone do granic kolory. Autor przygotował miłą niespodziankę dla uczestników wernisażu w postaci obrazów, które otrzymali szczęśliwcy wylosowani w loterii.

Wśród gości wernisażu znaleźli się przedstawiciele Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury ,,Grupa na Zamku” w Oświęcimiu oraz w Chełmku.